عادت های مفید برای تناسب اندام

 

فکر می‌کنید راز موفقیت بعضی از افراد در تناسب اندام چیست؟ شما هم دوست دارید با یک سری تغییر کوچک در زندگی خود به تناسب اندام برسید؟ اگر می‌خواهید با عادت های مفید برای تناسب اندام آشنا شوید؛ با ما همراه باشید. در این مقاله با 10 عادت شگفت‌انگیز آشنا می‌شوید که سرعت شما را در رسیدن به تناسب اندام بیشتر می‌کنند.

10 عادت مفید برای تناسب اندام

عادت اول: هر روز ورزش کنید

همه ما درباره اثرات ورزش در تناسب اندام شنیده‌ایم؛ اما آیا هر نوع ورزشی به تناسب اندام ما کمک می‌کند؟ در حقیقت نه. اگر می‌خواهید در راه  رسیدن به تناسب اندام موفق باشید؛ باید ورزش کردن را جزو برنامه‌‌ی هرروز خود قرار دهید. مطمئن باشید کسی که هرروز نیم ساعت ورزش می‌کند؛ از کسی که فقط جمعه‌ها سه ساعت تمرین می‌کند، موفق‌تر است.

عادت دوم: هیچ وقت ورزش کردن را به دیروقت موکول نکنید

یکی از اشتباهات بزرگ در راه تناسب اندام دیروقت ورزش کردن است. سعی کنید صبح‌‌ها یا در بین روز، زمانی را برای تمرینات ورزشی خود خالی کنید. با این کار هم بدن‌تان آمادگی بیشتری دارد؛ هم ذهن‌تان اهمیت تناسب اندام را می‌فهمد. اگر فکر می‌کنید برای ورزش کردن در باشگاه یا بیرون از خانه وقت ندارید؛ می‌توانید از دستگاه‌های ورزشی جیمزل برای ورزش در منزل استفاده کنید.

عادت سوم: با تغییرات کوچک شروع کنید

اگر می‌خواهید از این عادت های مفید برای تناسب اندام به بهترین شکل استفاده کنید، با تغییرات کوچک شروع کنید. به مرور زمان هر کدام از این تغییرات را وارد زندگی خود کنید و از همان روز اول به خودتان سخت نگیرید. بدن شما در برابر تغییرات بزرگ واکنش نشان می‌دهد. با این کار تعهد و انگیزه شما برای رسیدن به تناسب اندام بالا می‌رود و وسط راه، کنار نمی‌کشید.

عادت چهارم: غذاهای سالم‌تر بخورید

به جای این که کمتر غذا بخورید و همیشه گرسنه باشید؛ غذاهای با کیفیت‌تر و سالم‌تر بخورید. فکر نکنید با همیشه گرسنه بودن لاغر می‌شوید. سبزیجات را فراموش نکنید و سعی کنید از آن‌ در غذاهای خود استفاده کنید. با این کار به تناسب اندام خود کمک می‌کنید و بدن سالم‌تری خواهید داشت.

پیشنهاد می‌کنیم برای تکمیل این موضوع، پست نکات تغذیه سالم از جیمزل را مطالعه کنید.

تناسب اندام

عادت پنجم: به اندازه کافی بخوابید

شاید فکر کنید تناسب اندام به خواب ربطی ندارد؛ اما اشتباه می‌کنید. تحقیقات نشان داده است که خواب ناکافی، روی قند خون، تناسب اندام و سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. شما باید برای داشتن خواب کافی، یک برنامه‌ریزی مناسب و دقیق داشته باشید و خواب کافی و باکیفیت را به مجموعه عادت های مفید برای تناسب اندام خود اضافه کنید.

عادت ششم: خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

جوری خودتان را با دیگران مقایسه نکنید؛ که به جای انگیزه گرفتن از خودتان ناامید شوید. برنامه‌های تناسب اندام هیچکس شبیه هم نیست. سعی کنید از انگیزه دیگران الگو بگیرید؛ اما خود را سرزنش نکنید. بدن‌تان را بشناسید و در هر حالتی خودتان را دوست داشته باشید.

عادت هفتم: به میزان کافی در روز آب بخورید

این عادت با وجود سادگی، نقش مهمی در تناسب اندام شما دارد. سعی کنید هرروز هشت لیوان آب مصرف کنید تا بدن سالم‌تری داشته باشید. نوشیدن آب کافی مزایای زیادی برای شما دارد. آب کافی، دمای بدن شما را متعادل می‌کند؛ دریافت مواد مغذی غذاها را افزایش می‌دهد و از بیماری‌های مختلف جلوگیری می‌کند.

سلامتی و تناسب اندام

عادت هشتم: برای هدف‌های تناسب اندام خود محدودیت زمانی مشخص کنید

هدف‌گذاری و تعیین محدودیت زمانی برای هدف‌ها، معجزه می‌کند. اگر می‌خواهید هرچه زودتر به تناسب اندام برسید؛ روی یک تقویم یا کاغذ مشخص کنید که تا چه زمانی می‌خواهید به چه هدفی برسید. مثلا بنویسید تا دو ماه دیگر دو کیلو لاغر می‌شوم. این کار به شما کمک می‌کند که به هدف خود متعهد باشید و دست از تمرین و تلاش برندارید.

عادت نهم: چای سبز را جایگزین چای سیاه کنید

یکی از تاثیرگذارترین عادت های مفید برای تناسب اندام نوشیدن چای سبز است. ممکن است شما هم مثل اکثر ایرانی‌ها هرروز چای سیاه بنوشید. با یک تغییر کوچک؛ قدم بزرگی در تناسب اندام خود بردارید. از چای سبز یا دمنوش‌های زنجبیل و قهوه سبز، به جای چای سیاه استفاده کنید.

چای سبز برای تناسب اندام

عادت دهم: تا جای ممکن غذاهای خانگی بخورید

تعداد دفعاتی که غذای غیر خانگی می‌خورید را تا جای ممکن کم کنید. غذاهای غیر خانگی معمولا کالری بالایی دارند و نیاز‌های بدن شما را تامین نمی‌کنند. پس سعی کنید غذاهای خانگی را جایگزین آن‌ها کنید.

تداوم در انجام این عادت‌ها، راز موفقیت شما در تناسب اندام است. هیچ کسی از اول راه در بهترین حالت خود نبوده است. پس از همین امروز شروع کنید و با استفاده از این عادت های مفید برای تناسب اندام به هدف خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =