اهمیت پوشاک ورزشی - جیمزل

پوشاک ورزشی، لباسی است که به گونه‌ای طراحی شده است که صرفا هنگام ورزش از آن استفاده شود. اصولا برای شما چه یک ورزشکار حرفه‌ای باشید و چه فردی آماتور، داشتن لباسی مناسب در حین ورزش کردن برای به حداکثر رساندن بازدهی ضروری است. در یک دهه گذشته استفاده از انواع پوشاک ورزشی بر حسب نوع رشته ورزشی، در بین ورزشکاران بسیار رایج شده است و امکان ندارد که شما در یک تورنمنت بزرگ مانند المپیک، یک ورزشکار حرفه‌ای را بدون لباس و کفش ورزشی اختصاصی خود ببینید.

امروزه پوشاک ورزشی دیگر میان خانم‌ها و آقایان مشترک نیست و برندهای جهانی معروف تولیدکننده پوشاک ورزشی مانند آدیداس، نایک، فیلا و غیره دسته‌بندی‌های خوبی برای این مساله در نظر گرفته‌اند. به همین دلیل، در هر فروشگاهی جایگاه‌های جداگانه‌ای برای پوشاک مخصوص انواع ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی آقایان، خانم ها و کودکان در نظر گرفته می‌شود. از انواع پوشاک ورزشی زنانه می‌توان به انواع تاپ ورزشی (تاپ‌های رکابی و آستین حلقه‌ای)، تی‌شرت‌های ورزشی، پیراهن‌های آستین‌ بلند، شلوار و شلوارک ورزشی، سویشرت شلوار یا پیراهن‌های گرمکن با شلوار ورزشی، سوتین ورزشی، لگ‌های ورزشی، جوراب ساق بلند و ساق کوتاه ورزشی و کفش ورزشی اشاره کرد. در کنار آن انواع پوشاک ورزشی مردانه عبارت است از انواع تاپ ورزشی، تی‌شرت‌های ورزشی (جودون و یقه گرد)، پیراهن‌های آستین بلند، شلوار و شلوارک ورزشی، سویشرت شلوار ورزشی، جوراب ساق بلند و ساق کوتاه ورزشی و کفش ورزشی؛ که متناسب با هیکل آقایان طراحی شده‌اند.

اهمیت استفاده از پوشاک حرفه‌ای برای ورزش

شاید این عبارت را از مربی خود شنیده باشید که برای موفقیت، لباس ورزشی مناسب بپوش! این جمله ساده به تنهایی نشان‌دهنده آن است که کیفیت لباس ورزشی شما مطمئنا بر عملکرد و روند پیشرفت شما در رشته ورزشی اختصاصی خودتان موثر خواهد بود. به عنوان مثال، معمولا انواع تاپ و شلوارک ورزشی زنانه و مردانه برای دویدن طراحی شده‌اند؛ چرا که جنس پارچه آن‌ها سبک است و کاملا قابل نفوذ به هوا برای کمک به تبخیر تعریق بدن و خنک شدن سریع آن هستند. کفش‌های ورزشی که مخصوص رانینگ یا دویدن ساخته شده‌اند، قابلیت آن را دارند که شدت ضربه‌های وارده به مفاصل و عضلات را کاهش دهند و به طور کلی از بدن حمایت کنند. یا حتی کلاه‌های ساده شنا که از سیلیکون یا لاتکس ساخته شده‌اند تا از نفوذ آب و کلر به موها جلوگیری کنند.

معمولا برای ورزش‌های گروهی مانند فوتبال و بیس‌بال لباس‌های ورزشی (شامل پیراهن، شلوارک و جوراب) متناسب با رنگ و طرح اختصاصی تیم و برقراری هماهنگی بین ورزشکاران طراحی می‌شوند. دوچرخه‌سواران اصولا شلوارک‌های خاصی می‌پوشند تا در طی مسافت‌های کوتاه و طولانی، زین دوچرخه به پای آن‌ها فشار کمتری وارد کند. بازیکنان بسکتبال معمولاً پیراهن‌های بدون آستین می‌پوشند تا حرکت راحت بازوها را برای آن‌ها امکان‌پذیر کند. یا لباس‌های تنیس شامل شلوارک و دامن‌هایی با جیب‌هایی بزرگ است تا بتوان توپ‌های تنیس را در آن‌ها قرار داد. بنابراین پشت طراحی و تولید هرکدام از پوشاک ورزشی زنانه و مردانه، هزاران فکر است تا بتوانند راحتی کافی را برای انجام حرکات ورزشی در جهات مختلف برای ورزشکار یا افراد آماتور فراهم و عملکرد آن‌ها را چند برابر کنند. به همین دلیل در ادامه این مطلب به ویژگی‌های اصلی پوشاک ورزشی زنانه و مردانه، که در هنگام طراحی مورد توجه تولیدکنندگان می‌باشند، اشاره خواهیم کرد.

فروشگاه پوشاک و لوازم ورزشی جیمزل (gymzel)، در کنار ارائه انواع پوشاک ورزشی استاندارد و با بهترین کیفیت مانند تاپ، تیشرت و شلوار لگ ورزشی زنانه، سویشرت شلوار زنانه، تیشرت و شلوار ورزشی مردانه و سویشرت شلوار مردانه، در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع توانسته است طی همکاری با متخصصان گروه بازرگانی لطیفی، برای هر سطحی از نیاز مشتریان دستگاه‌های ورزشی به خصوص برای ورزش در خانه و انواع دستگاه ماساژور مانند دستگاه ماساژور بالشی گردن، پا، پا تا بالای ران، چشم و شانه و گردن عرضه کند. هدف این فروشگاه فراتر از توسعه یک کسب‌وکار موفق است و در اصل به دنبال گسترش فرهنگ ورزش کردن در میان مردم به خصوص در خانه است. چرا که با مراجعه به وب سایت این فروشگاه متوجه می‌شوید که در مقایسه با دیگر فروشگاه‌ها، قیمت پوشاک و دستگاه‌های ورزشی جیمزل با بهترین کیفیت، در مناسب‌ترین سطح ممکن است تا هر قشری از مردم بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

توصیه می کنیم قبل از اقدام برای خرید پوشاک ورزشی از برندهای خارجی، سری به وب سایت فروشگاه جیمزل بخش پوشاک ورزشی زنانه و مردانه بیاندازید. چراکه طبق نظرات ارائه‌شده از خریداران محصولات آن، از نظر کیفیت، طراحی و دوخت لباس‌های ورزشی هیچ تفاوتی میان پوشاک ورزشی جیمزل و برندهای معروف موجود بازار وجود ندارد و نوع طراحی پوشاک زنانه آن کاملا با قوانین فدراسیون‌های ورزشی ایران مطابقت دارد که خود یک مزیت بزرگ است. یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ این فروشگاه، امکان خرید اینترنتی (آنلاین) پوشاک ورزشی است؛ که طبق گزارشات، در شرایط کنونی پاندمی ویروس کرونا بسیاری از افراد ترجیح داده‌اند به صورت غیرحضوری خرید خود را انجام دهند.

ویژگی‌های اختصاصی پوشاک ورزشی زنانه و مردانه

اصولا پوشاک ورزشی بسته به عوامل مختلفی مانند موارد زیر بسیار متنوع هستند:

 • نوع رشته ورزشی
 • تیمی یا انفرادی بودن آن
 • ورزش حرفه‌ای یا آماتور بودن آن
 • میزان فعالیت بدنی
 • وضعیت آب‌وهوای منطقه
 • انجام تمرینات در سالن یا زمین ورزشی
 • تعداد دفعات لازم برای پوشیدن لباس ورزشی و میزان دوام آن
 • جنسیت و سن بازیکنان
 • میزان راحتی و انعطاف مورد انتظار از لباس
 • ظاهر و رنگ لباس مطابق مد روز

طبق تحقیقات انجام شده، خانم‌ها بیشتر از آقایان تمایل دارند که به ظاهر پوشاک ورزشی خود توجه کنند و مد روز و تغییرات در رشته‌های ورزشی بر تولیدات جدید صنعت پوشاک ورزشی موثر هستند. از طرفی تحولات در فناوری صنعت نساجی منجر به ایجاد پارچه‌های هوشمند و حساس به انواع شرایط بدنی شده است (دارای آئروژل‌ها یا پلیمرهای پاسخ‌دهنده هستند)، که توانسته مزایای زیادی برای سلامتی ورزشکاران فراهم کند. تولیدات پوشاک ورزشی جیمزل نیز کاملا مطابق با این موارد به‌روزرسانی می‌شوند و به همین دلیل قادر به رقابت با انواع محصولات خارجی هستند. به طور کلی دو دسته اصلی پوشاک ورزشی زنانه و مردانه وجود دارد:

 • پوشاک ورزشی حرفه‌ای که هدف آن‌ها ارتقا عملکرد بدنی ورزشکار به حداکثر میزان ممکن است و بر اساس محدوده سنی و جنسیت بازیکن متفاوت هستند. معمولا اینگونه پوشاک ورزشی برای مدت کوتاهی در مسابقات ورزشی پوشیده می‌شوند و تعداد دفعات پوشیدن آن‌ها از قبل تعیین شده است. اختصاص به شرایط آب‌وهوایی خاصی ندارند و می‌توان در انواع سالن و زمین ورزشی آن‌ها را پوشید.
 • پوشاک ورزشی غیر حرفه‌ای (اختصاص اوقات فراغت) که فقط امکان انجام فعالیت‌های بدنی با شدت کم تا متوسط با آن‌ها وجود دارد. ​​برای طیف وسیعی از محدوده سنی و جنسیت بازیکنان تولید می‌شوند و مدت زمان پوشیدن آن‌ها و تعداد دفعات آن بسیار متغیر است. معمولا برای هر شرایط آب‌وهوایی نوع متفاوتی از آن‌ها باید استفاده شود.

انعطاف و راحتی پوشاک ورزشی

با توجه به تماس زیاد بدن ورزشکاران با لباس‌های ورزشی در حین انجام فعالیت‌های بدنی، پارچه به کار رفته در تولید پوشاک ورزشی باید از انعطاف بالایی برخوردار باشد. جنس آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که بتواند در فصول سرد و گرم سال سازگاری حرارتی لازم برای بدن ورزشکار فراهم کند؛ یعنی در فصل گرم با تبخیر عرق باعث خنک شدن سریع و در فصل سرد با حفظ عرق باعث گرم ماندن بدن شود. اصولا وجود پلی‌اتیلن گلیکول و آمینو سیلیکون به شکل نانو در الیاف پلی‌استر پارچه‌های پوشاک ورزشی حرفه‌ای، به تنظیم رطوبت بر روی پوست ورزشکار کمک می‌کند. در واقع راحتی پوشاک ورزشی باید به حدی باشد که به عنوان پوست دوم به نظر برسند.

دوام پوشاک ورزشی

میزان دوام و مقاومت پوشاک ورزشی در برابر فشار، کشش، سایش، پارگی، تغییر رنگ، شعله، اشعه ماورا بنفش خورشید، تعریق و بوی بدن ناشی از فعالیت‌های ورزشی بسیار اهمیت دارد. بدیهی است که برخی از رشته‌های ورزشی فعالیت بدنی بیشتری دارند و دوام پارچه پوشاک ورزشی در برابر شستشو و خشک کردن مداوم آن‌ها، باید قبل از خرید مورد توجه قرار گیرد. از آنجایی‌که لباس‌های ورزشی مرتباً شستشو می‌شوند، باید از رنگ‌هایی با مقاومت بالا در تولید آن‌ها استفاده شود. معمولا ترکیب شیمیایی این رنگ‌ها از قبل در آزمایشگاه‌های شیمی بررسی می‌شود.

تمامی موارد اشاره شده در مورد ویژگی‌های اختصاصی پوشاک ورزشی، در محصولات جیمزل رعایت و مشاهده می‌شوند. چراکه از نظر مشتریان هنوز محصول داخلی که بتواند در انعطاف، راحتی و دوام با پوشاک جیمزل رقابت کند وجود ندارد.

انواع پوشاک ورزشی زنانه

در این بخش به صورت جداگانه به هر کدام از پوشاک ورزشی زنانه و سپس دلایل استفاده از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. توصیه می‌کنیم پیش از اقدام برای خرید پوشاک ورزشی اختصاصی رشته ورزشی خود، حتما این مطلب را بخوانید تا با آگاهی کامل یک خرید عالی انجام دهید. چرا که معمولا قیمت انواع پوشاک ورزشی بیشتر از پوشاک معمول است.

 تاپ ورزشی

تاپ یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین انواع پوشاک ورزشی برای خانم‌ها است که در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی موجود (رکابی و آستین حلقه‌ای) و اصولا جنس آن از پنبه است. یک تاپ ورزشی با کیفیت و مناسب برای دویدن یا انجام تمرینات تناسب اندام در سالن بدن‌سازی، می‌تواند به میزان زیادی عملکرد شما را تحت تأثیر قرار دهد. دقیقا مشابه تاپ ورزشی زنانه جیمزل با پارچه‌ای از فیلامنت لاکرا (95% پلی استر، 5% لاکرا) که تمام ویژگی‌های یک تاپ ورزشی عالی را دارد.

تاپ ورزشی جیمزل

تی‌شرت ورزشی زنانه

تی‌شرت‌های معمولی اصلا قابل مقایسه با تیشرتهای ورزشی برای انجام تمرینات نیستند. چراکه جنس و طراحی آن‎ها به گونه‌ای نیست که حتی بتوانند رطوبت پوست را در حین ورزش به میزان کافی جذب کنند. فروشگاه پوشاک ورزشی جیمزل در حال حاضر سه نوع تی‌شرت ورزشی برای خانم‌ها عرضه می‌کند که به صورت جلو دکمه‎دار یا یقه گرد هستند. تیشرت ورزشی زنانه دکمهدار جیمزل از جنس پارچه جودون، 70%پنبه و 30% پلی‌استر است و مطمئنا با این جنس پارچه راحتی کافی را برای شما فراهم می‌کند.

پوشاک ورزشی زنانه جیمزل

در مقابل، پارچه تیشرت ورزشی زنانه یقه گرد جیمزل از جنس فیلامنت لاکرا است که به دو صورت طرح‌دار و ساده در رنگ‌های مختلف موجود می‌باشد. این جنس پارچه در عین انعطاف بالا، تعریق بدن را نگه نمی‌دارد که مطمئنا روی کیفیت عملکرد شما موثر است.

تیشرت یقه گرد ورزشی

سویشرت شلوار ورزشی زنانه

برای گرم شدن و انجام تمرینات در فصول سرد سال، انواع سویشرت شلوار ورزشی بهترین گزینه برای خانم‌ها هستند. معمولا فرم مناسبی به بدن می‌دهند و به علت آنکه از جنس پنبه هستند، راحتی و گرمای لازم را نیز فراهم می‌کنند. طراحی سویشرت شلوار زنانه جیمزل به گونه‌ای است که ورزشکاران خانم بتوانند طبق قوانین فدراسیون‌های رشته های ورزشی مختلف پوشش کامل داشته باشند. در حال حاضر دو نوع از آن موجود است که با طراحی تقریبا مشابه، جنس پارچه یکی از آن‌ها از فیلامنت و دیگری از دورس ۲ نخ (70% پنبه، 25% پلی استر، 5% لاکرا) می‌باشد. می‌توانید برحسب رشته ورزشی و سلیقه خود یکی از آن‌ها را از فروشگاه پوشاک ورزشی جیمزل تهیه کنید. تمامی اجناس این فروشگاه از 6 ماه گارانتی برخوردارند.

خرید سوییشرت شلوار زنانه

شلوار لگ ورزشی زنانه

اگرچه برای خانم‌ها پوشیدن شلوارهای آزاد راحت‌تر است، اما در مورد رشته‌های ورزشی مانند قایق‌رانی، تنیس، دو ماراتون و غیره ترجیحا باید شلوار لگ ورزشی بپوشند. اکثرا جنس پارچه انواع آن‌ از فیلامنت است و برای فصول سرد سال عالی هستند. در عین حال در فصول گرم، قدرت زیادی در جذب رطوبت پوست دارند. در حال حاضر در فروشگاه جیمزل سه نوع شلوار لگ ورزشی زنانه موجود است که فقط در طراحی ظاهری با هم تفاوت دارند و جنس همه آن‌ها فیلامنت لاکرا است.

لگ ورزشی زنانه

انواع پوشاک ورزشی مردانه

در این بخش به انواع پوشاک ورزشی مردانه و ویژگی‌های کلی هر کدام اشاره شده است. مطمئنا توجه به این نکات پیش از خرید، می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

تی‌شرت ورزشی مردانه

اصولا جنس پارچه‌های تی‌شرت‎های ورزشی به‌گونه‌ای انتخاب می شود که در عین انعطاف بالا، عرق و بوی بد بدن را به میزان زیادی به خود جذب کنند. انواع تی شرت ورزشی مردانه جیمزل نیز از این مساله مستثنا نیستند که یا به صورت یقه‌دار و دارای پارچه جودون با 70%پنبه و 30% پلی‌استر هستند و یا به صورت یقه گرد و 100% پنبه می‌باشند. هرکدام از نظر طرح و رنگ بسیار متنوع می‎باشند که می‌توانید بر حسب سلیقه و نیاز خود از فروشگاه پوشاک ورزشی جیمزل خریداری کنید.

خرید پوشاک ورزشی جیمزل

سویشرت شلوار مردانه

اگر به دنبال یک لباس ورزشی بسیار کاربردی و در عین حال راحت به خصوص برای دویدن هستید، احتمالاً انواع سویشرت شلوار برای شما مناسب است. چراکه در عین راحتی و حفظ گرمای بدن، دارای جیب هستند و می‌توان در حین ورزش با گذاشتن تلفن همراه یا پخش‌کننده mp3 در آن، به موزیک مورد علاقه خود گوش دارد. جیمزل توانسته است دو نوع سویشرت شلوار با بهترین کیفیت برای آقایان طراحی و تولید کند. سویشرت شلوار مردانه کد 857 جیمزل از جنس دورس 2 نخ می‌باشد که در عین زیبایی، برای فصول متعادل سال عالی است. زیرا در عین حفظ دمای بدن می‌تواند رطوبت بدن را به خوبی جذب کند. در سایزهای مختلف موجود است و می‌توانید بر حسب نیاز خود آن را از فروشگاه تهیه کنید.

خرید سوییشرت ورزشی مردانه

جنس سویشرت شلوار مردانه کلاهدار کد 861 جیمزل از فیلامنت لاکرا است که انعطاف بیشتری دارد و بسیار سبک است. رنگ‌های متنوع‌تری دارد و برخلاف مورد قبلی کلاهدار است. در ادامه می‌توانید تصویر آن را مشاهده کنید.

سوییشرت شلوار مردانه

شلوار ورزشی مردانه

انواع شلوار ورزشی موجود در بازار معمولا از جنس پنبه و پلی‌استر تولید می‌شوند تا برای پوشش روزمره و تمرین‌های سبک به همراه یک تی‌شرت ورزشی، راحتی و آسایش ورزشکار را در برابر تعریق و گرمای زیاد، فراهم کنند. درست مشابه انواع شلوار ورزشی مردانه جیمزل که معمولا از پارچه دورس۲ نخ تولید می‌شوند و در رنگ‌های طوسی و مشکی موجود هستند.

خرید شلوار ورزشی مردانه جیمزل

5 دلیل برای انتخاب یک پوشاک ورزشی مناسب

آیا واقعا نوع و کیفیت پوشاک ورزشی بر اعتماد به نفس و نحوه عملکرد ورزشکار در یک مسابقه تاثیر می‌گذارد؟ آیا آنچه که ورزشکار در حین انجام فعالیت‌های بدنی خود می‌پوشد؛ بر کیفیت تمرینات روزانه تناسب اندام وی تأثیر می‌گذارد؟ در این بخش می‌توانید به پاسخ این سوالات برسید.

1. پوشاک ورزشی مناسب، اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد

بسیاری از ورزشکاران در طی زمان به این باور می‌رسند که نوع لباس ورزشی بر میزان اعتماد به نفس آن‌ها و در مرحله بعد کیفیت عملکرد آن‌ها موثر است. مطالعات بسیاری نیز در این زمینه انجام شده است. این پدیده که تحت عنوان “شناخت محصور” شناخته می‌شود، بر مثبت بودن تاثیر مناسب بودن یک لباس ورزشی بر روحیه ورزشکار تاکید دارد. مثلا اگر شما لباسی را که در سالن بدن‌سازی می‌پوشید دوست داشته باشید، احتمال اینکه بخواهید بیشتر ورزش کنید، خیلی بیشتر است. حتی این مساله در مورد وسایل ورزشی نیز صدق می‌کند.

2. پوشاک ورزشی مناسب، عملکرد را بهبود می‌بخشد

در حال حاضر در مسابقات شنای حرفه‌ای، لباس‌های خاصی وجود دارد که پوشیدن آن‎ها ممنوع است. زیرا با ایجاد جریان آیرودینامیکی بیشتر در آب، می‌توانند به میزان زیادی قدرت شناگر را بهبود دهند که به نوعی تقلب در مسابقات محسوب می‌شود. این لباس شنا همان مورد ساخته شده از پلی‌اورتان در سال 2010 است که به دنبال شکایت ورزشکاران حرفه‌ای حذف شد. پس با توجه به مثال ذکر شده، انتخاب یک لباس ورزشی درست و مناسب می‌توانید عملکرد شما را بهبود ببخشد.

این مساله صرفا در مورد ورزش شنا نیست. به عنوان مثال برای دویدن‌های صبحگاهی نیز یک تی‌شرت شلوارک نخی و از جنس پنبه و پلی‌استر می‌تواند به خوبی رطوبت ناشی از تعریق زیاد را از سطح بدن شما به سرعت بزداید و باعث شود بتوانید مسافت بیشتری را بدوید. اصولا تاپ‌هایی که از مواد غیرقابل نفوذ به هوا ساخته شده‌اند، خروج گرما از بدن را نیز سخت می‌کنند که باعث کلافگی ورزشکار خواهد شد. پس در انتخاب پوشاک ورزشی خود حتما به دنبال پارچه‌های 100٪ پنبه باشید.

معمولا پوشیدن یک جفت کفش ورزشی مخصوص دویدن برای فوتبال توصیه نمی‌شود. چرا که انعطاف‌پذیری، ثبات جانبی و کشش مورد نیاز را برای عملکرد درست فوتبالیست ندارد.

3. پوشاک ورزشی مناسب باعث محافظت و جلوگیری از صدمات می‌شود

استفاده از تجهیزات نادرست و نامناسب، دلیل اصلی اکثر صدمات ورزشی است که می‌تواند در تمرینات نیز تداخل ایجاد کنند. بهتر است از قبل درباره این موضوع فکر کنید تا بتوانید از بروز هرگونه آسیب بدنی جلوگیری کنید. مثلا می‌توانید با پوشیدن یک جفت دستکش در سالن بدن‌سازی، از پینه بستن یا خراش دست در حین کار با دستگاه‌های ورزشی جلوگیری کنید؛ به خصوص در مورد کوهنوردان که با سنگ و صخره سروکار دارند.

طبق تجربه، کفش‌های ورزشی نامناسب باعث ایجاد تاول، گرفتگی و لیز خوردن و حتی در مواردی آسیب به مچ پای ورزشکار می‌شوند. در مقابل یک کفش ورزشی مناسب می‌تواند تا دو برابر عملکرد ورزشکار را بهبود دهد. البته حتی کفش‌های مناسب نیز در صورت فرسودگی نمی‌توانند از پاهای شما محافظت کافی کنند. بهتر است بعد از هر 400 تا 500 کیلومتر دویدن، کفش خود را عوض کنید.

4. پوشاک ورزشی متناسب، آزادی حرکت را بهبود می‌بخشد

معمولا ورزشکاران مرد، به دلیل ارزانی حاضرند لباس‌های ورزشی نامتناسب با شرایط خود خریداری کنند. ممکن است این گونه لباس‎ها در ابتدا بسیار عالی به نظر برسند، اما به مرور باعث کاهش بازدهی تمرینات خواهند شد. زیرا یک پیراهن ورزشی تنگ می‌تواند میزان حرکت شما را محدود کند.

اطمینان حاصل کنید که هنگام پریدن شورت ورزشی شما بالا نمی‌رود و نمی‌لغزد؛ چراکه این مسئله می‌تواند مانع از حرکت‌های پیچیده در حین تمرینات شود. در مورد کلاه نیز اطمینان حاصل کنید که خیلی تنگ یا گشاد نباشد تا باعث تداخل دید شما نشود. اصولا تمرکز روی حرکات، خصوصاً هنگام انجام تمرینات مرکب بسیار مهم است. پس اگر لباس شما باعث ایجاد محدودیت شود، ممکن است در نهایت این حرکات را اشتباه انجام دهید.

انواع پوشاک ورزشی

5. لباس‌های چسبان می‌توانند به بهبودی بعد از تمرینات ورزشی کمک کنند

مطالعه‌ای در سال 2013 در آلمان نشان داد که پوشیدن لباس‌های چسبان به بهبود عملکرد ورزشکار کمک می‌کند. اما مطالعه‌ای در سال 2015 در ایالات متحده ذکر کرد که هیچ تاثیری بر عملکرد ورزشی ندارند. بنابراین شواهد متناقضی در مورد این مساله وجود دارد. اما هیچ‌کدام از مطالعات اثر منفی از این لباس‌ها گزارش نکردند.

اساسا لباس‌های چسبان برای تحریک گردش خون طراحی شده‌اند. افزایش جریان خون در عضلات می‌تواند سریع‌تر اسید لاکتیک تولید شده در هنگام ورزش را از بدن خارج کند. در نتیجه به بهبودی بعد از تمرینات ورزشی کمک و از سفت شدن عضلات جلوگیری می‌کنند. از طرفی فشار مستقیم وارد شده به عضلات می‌تواند درد و التهاب را کاهش دهد.

خرید مطمئن از جیمزل

خوشبختانه، صنعت پوشاک ورزشی بازار عظیمی است و با سرعت بالایی در حال رشد است. جیمزل نیز توانسته است همزمان با این روند پیش برود و حتی به رقابت بپردازد. توصیه می‌کنیم همین الان به وب سایت فروشگاه اینترنتی پوشاک ورزشی جیمزل سری بزنید و با قیمتی مناسب‌تر نسبت به برندهای خارجی، اما با همان کیفیت و یا حتی برتر، محصول مورد نظر خودتان را خریداری کنید. علاوه بر امکان خرید اینترنتی پوشاک مردانه و زنانه، اخیرا جیمزل شرایط فروش حضوری را در فروشگاه خود به آدرس تهران اکباتان فاز2 مجتمع تجاری مگامال طبقه همکف واحد G150-G151-G152 با هدف افزایش رضایتمندی شما فراهم کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =