راهنمای انتخاب سایز لباس

در این مطلب به بررسی راهنمای انتخاب سایز لباس می‌پردازیم تا بتوانید بهترین خرید را تجربه کنید. امروزه خرید اینترنتی جایگاه مطلوبی را در بین خانواده‎‌های ایرانی پیدا کرده است. این روش مزایای بی‌شماری دارد. برای مثال از تلف شدن وقت‌مان در ترافیک و پشت صف های طولانی پایانه‌های پرداخت در فروشگاه‌ها جلوگیری می‌شود. همچنین با استفاده از فرصت‌های تخفیف گاه‌به‌گاه فروشگاه‌های آنلاین در هزینه‌های کلی ما صرفه‌جویی می‌شود.

در ابتدای ظهور فروشگاه‌های اینترنتی شاید کاربران به خرید لباس از طریق این فروشگاه‌ها رغبتی نشان نمی‌دادند. دلیل آن هم این بود که در خرید حضوری، امکان پرو لباس وجود دارد و می‌توانیم لباس را دقیقا متناسب با سایزمان انتخاب کنیم. اما در خرید آنلاین این امکان وجود ندارد و این نگرانی وجود دارد آنچه خریداری می‌کنیم در نهایت به دلیل عدم تطابق با سایز ما قابل استفاده نباشد.

نگران نباشید! ما در سایت جیمزل این مشکل را با ارائه راهنمای انتخاب سایز لباس حل کردیم. فقط کافی‌ست مراحلی را که در ادامه این مقاله ارائه می‌دهیم، دنبال کنید تا سایزتان را جهت خرید آنلاین لباس ورزشی مناسب پیدا کنید.

برای انتخاب سایز لباس چه کار کنیم؟

1- اگر متر خیاطی در خانه دارید آن را پیدا کنید و اگر ندارید یک متر خیاطی استاندارد تهیه کنید

قبل از سفارش لباس به صورت آنلاین، متر خیاطی را بردارید تا اندازه‌های لازم جهت به‌دست آوردن سایز مناسب را بگیرید و روی یک ورق کاغذ یادداشت کنید. ایستادن جلوی آینه قدی کمک می‌کند راحت‌تر و دقیق‌تر اندازه‌ها را بگیرید. شاید این کار برای شما کمی خسته‌کننده باشد، اما به اندازه‌ها برای استفاده از جدول راهنمای انتخاب سایز لباس نیاز دارید.

2- قسمت‌های مورد نیاز را با متر اندازه بگیرید

  • دور سینه: اندازه دور سینه را از زیر بغل بگیرید به ترتیبی که متر از روی برجسته‌ترین نقاط عبور کند.
  • دور کمر: برای اندازه‌گیری دور کمر می‌توانید از یک کمربند نازک یا نخ کاموا استفاده کنید و دور کمرتان در قسمت گودی کمر ببندید. سپس متر را روی آن قرار دهید و دور کمرتان را اندازه بگیرید.
  • دور باسن: اندازه دور باسن را از پر حجم‌ترین قسمت بالای ران محاسبه نمایید.
  • دور ران: متر را دور برجسته‌ترین قسمت ران قرار دهید و دور ران را اندازه بگیرید.
  • عرض شانه: برای اندازه‌گیری عرض شانه‌ها باید متر را از پشت روی خطی که از دو نقطه اتصال بازو به شانه‌ها در دو طرف بدن می گذرد قرار دهید. سپس فاصله بین این دو نقطه را اندازه بگیرید.
  • قد لباس: قد لباس بستگی به مدل انتخابی شما دارد. اما به طور کلی سر متر را روی نقطه اتصال گردن به شانه قرار دهید و با عبور آن از برجسته‌ترین قسمت سینه تا روی کمر برای تاپ زنانه، روی باسن برای تیشرت و کمی پایین تر از باسن برای سویشرت اندازه بگیرید.
  • قد شلوار: سر متر را روی همان کمربند نازکی که دور کمر بستید، قرار دهید و فاصله این خط تا قوزک پا را اندازه بگیرید.
  • قد فاق: کاملا صاف روی یک صندلی بنشینید و فاصله میان خط کمر تا محل اتصال باسن با صندلی را اندازه بگیرید.
  • قد آستین: دست را به حالت زاویه قائمه خم کنید و سر متر را روی نقطه اتصال بازو به شانه قرار دهید و فاصله این نقطه تا مچ را اندازه بگیرید.

 

3- اندازه‌های به دست آمده خودتان را با اندازه‌های موجود در جداول زیر مقایسه کنید

کارشناسان ما در سایت جیمزل با توجه به استانداردهای رعایت شده در تولید لباس‌های ورزشی جداولی را جهت پیدا کردن سایز مناسب طراحی کرده‌اند. با مقایسه اندازه‌های به‌دست آمده با اعداد موجود در جداول می‌توانید سایز مناسب خودتان را بدست آورید.

جدول‌های راهنمای انتخاب سایز لباس

جدول سایزهای سویشرت و شلوار زنانه

اعداد به‌دست آمده از اندازه‌گیری دورسینه، عرض شانه، دور کمر، دور باسن، دور ران و قد فاق را با اعداد داخل جدول‌های زیر مقایسه کنید و به هر کدام از گروه اعداد در هر ردیف نزدیک‌تر بود همان را به عنوان سایز خود انتخاب کنید.

جدول زیر به شما کمک می‌کند سویشرت و شلوارزنانه مناسب با سایزتان را انتخاب کنید:

جدول سایزبندی سویشرت زنانه

 

با توجه به جدول زیر لگ زنانه متناسب با سایزتان را انتخاب کنید:

راهنمای انتخاب سایز لگ زنانه

جداول زیر راهنمای انتخاب سایز مناسب تیشرت و تاپ زنانه هستند:

راهنمای سایز تیشرت زنانه

جدول سایزهای مربوط به تیشرت، شلوار ورزشی و سویشرت‌و‌شلوار مردانه

اندازه‌گیری عرض شانه، دورکمر، دور ران و قد فاق به‌خصوص برای آقایان و مقایسه آن با اعداد موجود در جداول زیر راهنمای انتخاب سایز لباس مناسب برای آن‌ها خواهد بود.

برای انتخاب سایز مناسب تیشرت مردانه به جدول زیر مراجعه شود:

سایزبندی تیشرت مردانه

برای انتخاب سایز مناسب گرمکن ورزشی مردانه از جدول زیر استفاده کنید:

انتخاب سایز گرمکن مردانه

سویشرت و شلوار مردانه را با کمک گرفتن از جدول زیر انتخاب کنید:

راهنمای انتخاب سویشرت مردانه

 

برای مثال اگر تصمیم داشته باشید تیشرت ورزشی زنانه از سایت جیمزل خریداری کنید و دور کمرتان 88 ، دور سینه‌ شما 93 و عرض شانه شما 36 سانتی‌متر باشد. طبق جدول راهنمای انتخاب سایز لباس سایز M برای شما مناسب خواهد بود.

نتیجه‌گیری

با راهنمای انتخاب سایز لباس مناسب ارائه شده در این مقاله به‌راحتی با کمک یک اندازه گیری ساده با متر خیاطی و مقایسه اعداد به‌دست آمده با جداول فوق می‌توانیم لباس ورزشی مناسب با سایزمان را به راحتی و بدون اتلاف وقت از طریق سایت جیمزل خریداری کنیم و از پوشیدن آن در حین ورزش لذت ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =