ترک عادت یکی از سخت‌ترین کارهایی به حساب می‌آید که کمتر کسی می‌تواند در آن موفق شود. بنابراین با توجه به این نکته بهتر است ورزش را نیز به یک عادت تبدیل کنید تا ترک آن برای شما نیز کار سختی بشود. امروزه تبدیل ورزش به عادت در میان مشغله‌های گوناگونی که وجود دارد کار دشواری به نظر می‌رسد، اما بدون شک هیچ کاری نشدنی نیست؛ به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه شما را با راه‌حل‌هایی آشنا کنیم که با انجام آن‌ها بتوانید ورزش را به عادت تبدیل کنید.

تبدیل ورزش به عادت یکی از کلیدی‌ترین راه‌حل‌هایی به حساب می‌آید که در صورت اتفاق افتادن آن، شما می‌توانید اندام زیبا و بدن سالم داشته باشید. بسیاری از افراد می‌گویند که برای پرداختن به ورزش، وقت کافی ندارند و نمی‌توانند زمان خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که بتوانند در کنار انجام تمام اموری که بر عهده‌شان قرار دارد نیز ورزش کنند. در ادامه برخی از نکاتی که می‌توانید از آن‌ها برای تبدیل ورزش به عادت استفاده کنید را بررسی می‌کنیم.

ورزش کردن را در اولویت قرار دهید

بدون شک سلامتی شما از هر چیز دیگری مهم‌تر است و با توجه به این موضوع شما باید ورزش را در اولویت‌های کارهای خود قرار دهید، همچنین علاوه بر سلامتی، شما می‌توانید با انجام حرکات ورزشی از تناسب اندام نیز برخوردار شوید؛ تناسب اندام و سلامتی باعث می‌شود کیفیت زندگی شما به‌مراتب بالا برود و زندگی بهتری داشته باشید.

ورزش کردن با یک دوست

تمرین در حالت انفرادی نه تنها کسل‌کننده به نظر می‌رسد، بلکه در بیشتر مواقع باعث می‌شود انگیزه فرد برای ورزش کردن نیز از بین برود. برای تبدیل ورزش به عادت به شما پیشنهاد می‌دهیم که یک دوست و همراه برای زمان‌هایی که تصمیم به ورزش کردن دارید، پیدا کنید. شما می‌توانید با دوستان خود برای دویدن، دوچرخه‌سواری و یا حتی حضور در باشگاه و سالن‌های ورزشی برنامه‌ریزی کنید و طبق یک برنامه به آن بپردازید.

این مورد یکی از روش‌های عالی و تاثیرگذار برای ایجاد عادت ورزش به حساب می‌آید. طبق آمار و تحقیقات، محققان دریافته‌اند که اگر شما با یک دوست که آمادگی جسمانی به نسبت بالایی دارد ورزش کنید، تاثیر بیشتری نیز بر کار خود می‌بینید تا زمانی که با یک فرد که آمادگی جسمانی کمتری دارد به ورزش می‌پردازید. این موضوع بدان معنا است که داشتن یک دوست برای تمرین نه تنها شما را در یک سطح بالا قرار می‌دهد، بلکه به شما کمک می‌کند تا از محدودیت‌هایی که بر سر راهتان قرار گرفته نیز بگذرید.

هر روز فعال باشید

گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که شما نمی‌توانید به باشگاه بروید و در چنین زمانی از انجام حرکات برنامه‌ریزی شده نیز محروم می‌شوید، اما این موضوع نباید تاثیر منفی بر تبدیل عادت به ورزش داشته باشد و در چنین شرایطی شما باید فعالیت خود را داشته باشید؛ توجه داشته باشید که انجام فعالیت‌های کوتاه و کم نیز می‌توانند بر سلامتی، تناسب اندام و همچنین بر سلامت روان نیز اثر داشته باشند.

منظور از فعالیت‌هایی که برای این روزها ذکر می‌شود، یک پیاده روی ساده و کوتاه پس از شام یا ناهار، انجام برخی از حرکات کششی و قدم زدن است که شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را انجام دهید. همچنین دیگر نمی‌توانید به دلیل نبود وقت کافی از انجام آن‌ها شانه خالی کنید. چرا که این حرکات وقت زیادی را از شما نمی‌گیرند و می‌توانید برخی از این حرکات را به سادگی در خانه انجام دهید، البته باید مراقب باشید که به اشتباهات رایج ورزش در خانه دچار نشوید. توجه داشته باشید که شما با انجام این حرکات بدن خود را برای روزهای بعد که تصمیم به انجام فعالیت‌های جدی تر دارید، آماده نگه می‌دارید.

تمرینات خود را متنوع انتخاب کنید

رفتن به باشگاه و انجام تمرینات مشابه امکان دارد پس از مدتی شما را خسته کند و شما انگیزه‌ خود برای ورزش را از دست بدهید؛ از همین جهت یکی دیگر از توصیه‌های ما برای تبدیل ورزش به عادت، پیوستن به کلاس‌های ورزشی متنوع و تغییر فعالیت‌های روزانه است. این موضوع باعث می‌شود انگیزه و علاقه شما به نسبت بیشتر شود و به ورزش توجه بیشتری داشته باشید.

فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که از آن‌ها لذت می‌برید

اگر تصمیم به تبدیل ورزش به عادت دارید، ما به شما توصیه می‌کنیم که ورزش و فعالیت‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید؛ برای مثال اگر شما علاقه‌ای به دویدن ندارید، به سراغش نروید و به جای آن ورزش دیگری مانند زومبا، ژیمناستیک یا هرچیز دیگری که از انجام آن لذت می‌برید را انتخاب کنید.

شیوه و روش‌های گوناگون دیگری وجود دارد که به شما در ایجاد عادت ورزش کمک می‌کنند. مثلا شاید یکی از دلایلی که باعث می‌شود زیا به ورزش کردن توجهی نشان ندهید، نداشتن شور و شوق کافی باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای حل این مشکل پست چند پیشنهاد برای افزایش انگیزه را مطالعه کنید.

اگر شما به سلامتی و تناسب اندام خود توجه دارید، توصیه می‌شود شیوه‌های تبدیل ورزش به عادت ذکر شده را انجام دهید تا نتیجه‌ آن را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
0
    0
    سبد خربد
    سبد خربد خالی استبازگشت به فروشگاه