اشتباه رایج ورزشی

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده است که در هنگام ورزش در خانه احساس کرده‌اید که برخی از حرکات را اشتباه انجام می‌دهید و از این بابت نگران هستید؛ به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله شما را با انواع اشتباه رایج ورزشی که امکان دارد برای شما نیز پیش آید، آشنا کنیم تا در صورتی که تصمیم به انجام فعالیت‌های ورزشی گرفتید، به درستی حرکات را انجام دهید. مهم‌ترین نکته‌ای که وجود دارد، این است که شما می‌توانید یک تمرین خوب را در محیط خانه داشته باشید، البته در صورتی که برنامه‌ی خوبی در اختیارتان باشد که ما برای شما یک برنامه‌ی مناسب در این راستا ارائه خواهیم داد.

انجام فعالیت‌های تعیین شده بدون در نظر گرفتن استراحت

بسیاری از افراد فکر می‌کنند به دلیل آن که در محیط خانه مشغول به تمرین هستند، باید هر روزه و به طور سنگین تمرین‌های تعیین شده را انجام دهند؛ اما باید گفت چنین چیزی نیست و طبق آماری که در رابطه با این موضوع وجود دارد باید گفت که انجام تمرینات سخت و فشرده که بدون توجه به وضعیت جسمانی و همچنین بدون مشورت با یک مربی انجام می‌شود، بیشتر از آنکه مزیت به همراه داشته باشند، می‌توانند آسیب‌های گوناگونی را به وجود آورند.

توجه داشته باشید که بدن شما پس از چندین مرتبه تمرین سنگین به استراحت نیز نیاز دارد تا بتواند ریکاوری مناسبی را نیز داشته باشد. طبق بررسی‌هایی که در رابطه با این موضوع انجام شده است، امروزه بیماری و مشکلات گوناگونی چون افت فشار و قند خون، ناراحتی قفسه سینه، درد قفسه سینه، ضعف سیستم ایمنی و دردهای عضلانی و اسکلتی نیز وجود دارند که به دلیل پرداختن بیش از حد به ورزش در محیط خانه برای افراد ایجاد می‌شوند؛ بنابراین بهتر است یک روز را برای استراحت خود در نظر بگیرید تا چنین مشکلاتی برای شما پیش نیاید.

انتخاب وزنه‌های نامناسب

یکی دیگر از اشتباه رایج ورزش در خانه را می‌توان استفاده از وزنه‌های نامناسب در نظر گرفت. اگر شما به تازگی تصمیم به انجام ورزش گرفته‌اید، بهتر است با وزنه‌های کمتری فعالیت خود را شروع کنید تا مشکلی برای ماهیچه‌های شما پیش نیاید و به خوبی برای بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر آماده شوید. موضوع دیگر انتخاب فرم مناسبی از وزنه است، اگر به این موضوع به خوبی توجه شود، احتمال آسیب دیدگی بدن شما به حداقل ممکن می‌رسد.

نداشتن خواب کافی

اگر شما به دنبال داشتن بدن سالم و اندام زیبا هستید و برای تحقق این موضوع به صورت منظم ورزش‌های تعیین شده را نیز انجام می‌دهید، باید به موضوع خواب کافی نیز توجه داشته باشید. یکی از اشتباه رایج ورزشی توجه نداشتن به این موضوع است. کمبود خواب بر میزان هورمون‌های بدن اثر می‌گذارد و با تغییراتی که در آن‌ها ایجاد می‌کند، باعث مشکلات گوناگون دیگری نیز می‌شود.

عدم سوخت‌رسانی مناسب به بدن

عدم سوخت‌رسانی مناسب به بدن از اشتباه رایج ورزشی به حساب می‌آید که بسیاری از افراد در زمان انجام تمرینات ورزشی خانگی مرتکب آن می‌شوند. داشتن رژیم غذایی مناسب یکی از موثرترین عوامل برای سلامت بدن و تناسب اندام است که شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. شما باید قبل و بعد از انجام تمرین‌های ورزشی، غذا و مواد مناسبی را بخورید تا انرژی لازم برای بدن خود را تامین کنید. پیش‌تر در پست قبل از ورزش چی بخوریم بهترین مواد غذایی که می‌توانید قبل از شروع ورزش مصرف کنید را بررسی کرده‌ایم.

نوشیدن آب به مقدار ناکافی

از آنجایی که شما در محیطی چون خانه به انجام تمرین‌ها مشغول هستید، شاید به نسبت، کمتر احساس تشنگی کنید و از همین جهت مقدار آبی که می‌نوشید کم باشد. نوشیدن آب به مقدار ناکافی یکی از اشتباه‌های رایج ورزشی به حساب می‌آید که بیشتر در محیط خانه و در زمان انجام تمرینات خانگی مشاهده می‌شود.

شاید با مطرح شدن این موضوع برای شما سوال پیش آید که چه مقدار آب باید در زمان انجام فعالیت‌ها مصرف شود تا نتیجه‌ی لازم گرفته شود؟ در جواب به این سوال باید گفت که این موضوع به متابولیسم و سوخت و ساز بدن بستگی دارد، اما به طور معمول توصیه می‌شود که افراد روزانه 16 لیوان آب بنوشند تا نتیجه‌ی مطلوبی از انجام تمرین‌های خود را بگیرند.

انجام تمرین‌های مشابه

از دیگر اشتباه رایج ورزشی که به‌ویژه در محیط خانه نیز وجود دارد، باید به یکنواختی و تکراری بودن تمرین‌ها اشاره کرد. این موضوع می‌تواند از انگیزه و علاقه‌ی شما به انجام حرکات ورزشی بکاهد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود برای آنکه دچار این اشتباه رایج ورزشی نشوید، تمرین‌های گوناگونی را انتخاب و انجام دهید تا احساس کسلی و یکنواختی نکنید.

نداشتن برنامه

تمرینات خود را طبق یک برنامه جلو ببرید، چرا که نداشتن یک برنامه مناسب از اشتباه رایج ورزشی به حساب می‌آید که می‌تواند تاثیرات جدی بر روند فعالیت شما داشته باشد. توجه داشته باشید که برنامه‌ی خود را به صورت منطقی تعیین کنید؛ برای مثال اگر به تازگی شروع به ورزش کرده اید، بهتر است زمان منطقی را برای انجام فعالیت‌ها در نظر بگیرید تا مشکلی پیش نیاید.

اشتباهات رایج ورزشی گوناگون دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید؛ شما در چنین موقعیت‌هایی باید تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات انجام دهید تا اختلالی به وجود نیاید. امیدواریم موارد ذکر شده در این متن توانسته باشند شما را در رابطه با این موضوع و برطرف کردن مشکلات راهنمایی کرده باشند.

  • farshbaf
  • فروردین 11, 1400
  • 275 بازدید

2 دیدگاه برای “7 اشتباه رایج ورزشی که هنگام ورزش در خانه انجام می‌دهیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
0
    0
    سبد خربد
    سبد خربد خالی استبازگشت به فروشگاه